Kas liecina par nepieciešamību atbrīvoties no gudrības zoba?

Gudrības zobi ir trešie dzerokļi jeb astotie zobi. Tomēr tie nav nepieciešami pareizai runas funkcijai vai košļāšanai. Tāpēc daudzi cilvēki izvēlas no tiem atbrīvoties. Reizēm, kad gudrības zobi sāk šķilties, tie kustās un ietekmē zobu un žokļi. Tomēr dažiem cilvēkiem gudrības zobu nav.

Vai nepieciešams izoperēt gudrības zobus?

Daudzos gadījumos zobārsti ieteiks atbrīvoties no gudrības zobiem. Gudrības zobi nav jāizoperē, ja tie atrodas pareizā stāvoklī un netraucēs jūsu sakodienam, ja tie ir veseli, pilnībā izšķīlušies, tos var rūpīgi iztīrīt ikdienas mutes higiēnas rutīnas laikā. Vairumā gadījumu gudrības zobi ieaug dažādos leņķos, vai arī tiem nav pietiekami daudz vietas, lai pilnībā izaugtu.

Ja gudrības zobiem nebūs pietiekami daudz vietas, lai pareizi attīstītos, tie ir pārāk saspiesti un var kaitēt blakus esošajiem zobiem. Daudzi zobārsti atbalsta gudrības zobu ekstrakciju, pirms tie ir pilnībā izauguši. Zobārsti iesaka gudrības zobus izņemt jaunākā vecumā, lai atveseļošanās noritētu ātrāk un veiksmīgāk. Tāpēc daudziem jauniešiem tiek izņemti gudrības zobi, pirms tie sāk radīt problēmas.

Pazīmes, kad nepieciešama gudrības zobu ekstrakcija

Daudzi sarežģījumi, ko sagādā gudrības zobi, parādās no 17 līdz 25 gadiem, tomēr ikvienam jebkurā vecumā var būt nepieciešama gudrības zoba ekstrakcija. Sāpes zobu rindas galā ir viens no visizplatītākajiem simptomiem, kas liecina, ka jūsu gudrības zobi sāk šķilties vai radīt sarežģījumus. Kad gudrības zobi sāk izšķilties, tas var izraisīt smaganu pietūkumu un jutīgumu.

Gudrības zobi rada ne tikai sāpes mutē, tie var izraisīt diskomfortu citās vietās, kas ir vēl viena pazīme, ka tie ir jāizoperē. Sāpes, ko jūtat mutē vai žoklī var izstaroties arī uz galvu, tādējādi izraisot ausu vai galvassāpes. Ja gudrības zobi aug nepareizi, tie var izmainīt sakodienu. Tas var būt sāpīgi un izraisīt diskomforta sajūtu, kas var apgrūtināt mutes atvēršanu un aizvēršanu.

Svarīgi nekavējoties vērsties pie zobārsta, ja rodas šie simptomi, jo nepareizs sakodiens var izraisīt citas nopietnas problēmas. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības procedūru klāstā ir arī gudrības zobu ekstrakcija, lai palīdzētu ikvienam pacientam savlaicīgi novērst diskomfortu un sāpes.