Vai krūšu palielināšana ietekmē krūts barošanu?

Ja jums ir bijusi krūšu palielināšanas operācija vai plānojat to veikt, jūs varētu domāt, vai tā ietekmēs jūsu spēju barot bērnu ar krūti. Labā ziņa ir tā, ka lielākoties visas sievietes joprojām to var darīt, jo operācijā parasti netiek iesaistīti piena dziedzeri vai krūts galiņi, kas ir iesaistīti piena ražošanā. Un mūsdienu krūšu implantos esošais silikons neiekļūst pienā.

Dažādas metodes

Palielināšanas risks, kas ietekmēs zīdīšanu, ir atkarīgs no tā, kur krūtīs ir veikts griezums un kāda veida operācija veikta. Tipiskā krūšu palielināšanas operācijā tiek veikts griezums inframammārajā krokā, kas ir kroka zem krūts, aiz krūšu muskuļa, kas atrodas zem krūšu audiem, tiek ievietots implants. Lai gan šī ir visizplatītākā implantu ievietošanas metode, dažkārt iegriezums tiek veikts padusē vai ap areolu, parasti kosmētisku iemeslu dēļ – lai rēta būtu mazāk redzama.

Zīdīšanu ietekmējošas metodes

Krūšu palielināšanas procedūra var ietekmēt nervus un dziedzerus krūtīs, tādējādi ietekmējot laktāciju. Krūšu implanti zem muskuļa parasti mazāk ietekmē piena ražošanu nekā implanti virs muskuļa. Tikai noteikta veida iegriezumi ap areolu un ķirurģiskas metodes, kas ietver pilnīgu areolas un krūtsgala atdalīšanu, samazina piena ražošanu.

Vai droši zīdīt bērnu ar implantiem?

Nav klīnisku ziņojumu par problēmām zīdaiņiem, kuru mātes ir ar silikona implantiem. Nav metožu, kā precīzi noteikt silikona līmeni mātes pienā. Tomēr dažādos pētījumos, kuros tika mērīts silikona implanta sastāvdaļas – silīcija līmenis, netika konstatēts augstāks līmenis pienā mātēm ar silikona implantiem, salīdzinot ar tām, kurām to nav. Krūšu palielināšanas laikā netiek traumēti piena dziedzeri, to izvadceļi vai krūšu galiņi.

Riski

Nepieciešamība veikt papildus operāciju vai korekciju, izmaiņas krūšu un krūtsgalu jutībā, diskomforts krūtīs pēc operācijas, implantu plīsums, biežāk, ja izmantoti sālsūdens implanti, taču tiem ir speciāla aizsargkārta, kas tos pasargā no saplīšanas. Pilnīga piena piegāde nav nepieciešama veiksmīgai zīdīšanas pieredzei, jo to ir iespējams papildināt, lai nodrošinātu pilnvērtīgu barošanu.

Lielākā daļa sieviešu ar implantiem arī pēc operācijas spēj zīdīt mazuli. Konsultējieties ar savu ārstu par bažām vai iespējamajām komplikācijām. „Ādažu privātslimnīcas” ķirurgiem ir vairāk nekā 30 gadu pieredze šādu operāciju veikšanā, nodrošinot pacientus ar profesionālu aprūpi.